cessment امنیت سایبری لهستان لهستان اطلاعات

cessment: امنیت سایبری لهستان لهستان اطلاعات اطلاعات دیجیتال وزارت دفاع وزارت کشور فضای سایبری

گت بلاگز همدان صرفه‌جویی 196 میلیون مترمکعبی در مصرف آب‌های زیرزمینی

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای همدان از صرفه‌جویی ۱۹۶ میلیون مترمکعبی در مصرف آب خبر داد.

صرفه‌جویی 196 میلیون مترمکعبی در مصرف آب‌های زیرزمینی

به گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از همدان؛ مرتضی عزالدین اظهار داشت: از ابتدای سال 93 تاکنون دو هزار و 230 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده است که باعث صرفه جویی 196 میلیون مترمکعبی در مصرف آب های زیرزمینی همدان شده است است.

عبارات مهم : منابع
وی عمق انسداد چاه های غیرمجاز را 81 کیلومتر و 925 متر اعلام کرد و گفت: بیشترین چاه های غیرمجاز در کبودرآهنگ با 603 حلقه، رزن با 403 حلقه و همدان با 267 حلقه مسدود شده است است.

عزالدین خاطرنشان کرد: سال گذشته 700 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان براساس احکام قضایی مسدود شده است که این امر باعث صرفه جویی بیش از 58 میلیون مترمکعبی در مصرف آب زیرزمینی شده است است.

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال مجوز انسداد بیش از 625 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان صادر شده است است افزود: خوشبختانه همکاری مناسبی بین دادگستری و نیروی انتظامی جهت انسداد چاه های غیرمجاز در همدان وجود دارد که منتج به این عملکرد شده است است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 869 حلقه چاه غیرمجاز در استان همدان مسدود شده است که صرفه جویی 56 میلیون مترمکعبی منابع زیرزمینی آبی استان همدان کم کردن یافته است.

عزالدین با اشاره به اینکه روند انسداد چاه های غیرمجاز تسریع پیدا کرده و مماشاتی در این زمینه صورت نمی گیرد اظهار داشت: طول چاه های مسدود شده است در سال گذشته 23 کیلومتر و امسال بیش از 28 کیلومتر بوده است.

وی تاکید کرد: همچنین با چاه های مجاز استان همدان که برداشت زیاد از پروانه بهره برداری دارند نیز برخورد می شود تا در جهت حفاظت از منابع آبی استان همدان گام های اساسی و جدی برداشت.

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای همدان با بیان اینکه اوضاع منابع آبی استان همدان رضایت بخش نبوده و باید حفاظت جدی از منابع موجود صورت گیرد گفت: نیاز است تا تمامی مردم نسبت به حفظ منابع آبی موجود احساس وظیفه کنند تا بتوان ماه ها و سال های آینده را مدیریت کرد.

عزالدین با بیان اینکه هزار چاه غیرمجاز جهت انسداد در استان همدان شناسایی شده است است تصریح کرد: بدون هیچ مماشاتی چاه های غیرمجاز در استان همدان مسدود می شوند تا بتوان منابع آبی زیرزمینی را تعادل رساند.

انتهای خبر/ د

واژه های کلیدی: منابع | همدان | میلیون | غیرمجاز | آب | آب های زیرزمینی | مصرف آب | چاه غیرمجاز

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog